

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 750 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 6.5 mm |
| Termination | Axial |
| Diameter | 2.5 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1 GΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Temperature Coefficient | 350 ppm/°C |
| Number of Resistors | 1 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 750 V |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead/Base Style | Axial |
| Military Standard | Not |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 days ago) |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| ELV | Compliant |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 days ago) |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Features | High Voltage |
Stock: 103
Distributors
pcbx
Unit Price$1.38072
Ext.Price$1.38072
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.38072 | $1.38072 |
| 10 | $1.16478 | $11.64780 |
| 25 | $1.00443 | $25.11075 |
| 50 | $0.86616 | $43.30800 |
| 100 | $0.74692 | $74.69200 |
| 300 | $0.72237 | $216.71100 |
| 500 | $0.69863 | $349.31500 |
| 1000 | $0.67610 | $676.10000 |
